Drugi artykuł z serii Ciekawostki SummerSlam będzie dotyczył tylko i wyłącznie walk wieczoru największej gali lata. Pierwszą część cyklu znajdziecie tutaj.

Generalnie przez trzydzieści edycji SummerSlam w walce wieczoru tejże gali przewinęło się czterdziestu dziewięciu zawodników. Nigdy w main evencie największej gali lata nie walczyły wrestlerki. Pojawiały się jedynie w roli menedżerki.

Najwięcej występów

Najwięcej razy w walce wieczoru SummerSlam wystąpił John Cena, który miał okazję uczestniczyć w sześciu pojedynkach, zamykających show. W tym roku dołączy do niego Brock Lesnar, dla którego też będzie to szósty main event największej gali lata. Na drugim miejscu w tym zestawieniu plasuje się The Undertaker z pięcioma występami, a na trzecim miejscu z czterema występami znaleźli się: Hulk Hogan, Randy Orton i Triple H.

Zwycięzcy

Najlepszy bilans zwycięstw na SummerSlam ma Hulk Hogan, który pojawił się w czterech walkach wieczoru i wszystkie zwyciężył. Tyle samo wygranych main eventów największej gali lata ma Brock Lesnar, który również wygrywał 4 razy, z tym że raz przegrał. Po tegorocznej edycji dowiemy się czy pobije on wynik Hogana czy nadal pozostanie w tym samym miejscu rankingowym. Drugie miejsce pod względem zwycięstw zajmuje The Undertaker z trzema wygranymi starciami. Na wyróżnienie zasługują również zawodnicy, którzy pojawiali się dwa razy w walce wieczoru SummerSlam i nie oddali zwycięstwa. Są to: The Ultimate Warrior, Cm Punk i Daniel Bryan. Na koniec tej kategorii możemy dopisać wrestlerów, którzy tylko raz pojawiali się w main evencie największej gali lata i go wygrywali. Są to: Brutus Beefcake, The British Bulldog, Mankind, R Truth i John Morrison. W tym roku do tej listy ma szansę dołączyć któryś z panów: Strowman, Reigns, Joe. Jedynym wrestlerem, który wygrał w main evencie przez Countout jest Lex Luger.

Porażki

Najwięcej porażek w main evencie SummerSlam zaliczył John Cena, który przegrał aż cztery walki. Drugie miejsce w tej kategorii zajmują: Triple H i Randy Orton z trzema przegranymi. Na trzecim miejscu plasują się: The Undertaker i HBK z dwoma porażkami. Było też wielu wrestlerów, którzy wystąpili tylko raz w walce wieczoru największej gali lata i nie odnieśli zwycięstwa, a są to: Ted DiBiase Sr, Andre The Giant, Zeus, Rick Rude, Sgt. Slaughter, The Iron Sheik, General Adnan, Brian Lee, Viscera, Vader, Kurt Angle, Booker T, Goldberg, Chris Benoit, Jeff Hardy, Wade Barrrett, Justin Gabriel, Heath Slater, David Otunga, Darren Young, Ryback i Michael Tarver. Jedyną osobą, która przegrała walkę wieczoru przez Countout jest Yokozuna.