WWE:

Patryk Wieżewski:

+ za ustalenie walki Fatal 5-Way na Extreme Rules

WWE bardzo dobrze zrobiło, dając Nam taki pojedynek. Myślę, że dzięki tej decyzji dostaniemy niesamowitą walkę, która zaowocuje wyśmienitami akcjami, a same storyline prowadzące do Extreme Rules z udziałem tej piątki zapowiada się niezwykle interesująco.

+ dla Alexy Bliss

Bardzo podoba mi się jak Alexa gra rolę heela i tym razem świetnie się zaprezentowała, ukazując dobre promo oraz przedsmak tego co czeka Nas na Extreme Rules.

+ za poziom walki Reigns-Balor

Zawodnicy dali niezły popis umiejętności ringowych, ukazując najlepsze ruchy ze swojego moveseta. Nie spodziewałem się, że ci panowie wykręcą tak dobrą walkę, ale cieszę się, że mnie zaskoczyli.

+ za parodiowanie Enzo i Cassa przez Titusa O’Neila

Może i ten wątek humorystyczny nie stał na najwyższym poziomie, ale zawsze miło jest zobaczyć coś innego na czerwonej tygodniówce.

+ za postawę Drew McIntyre’a i Kassiusa Ohno podczas swoich walk w NXT

Brutalność jaką ukazuje Drew, bardziej pasowałaby do roli heela. Niemniej cieszy fakt, że McIntyre po swoim powrocie jest „hot”. Kassius mimo swojej masy zaprezentował kilka ciekawych ruchów w walce z Andrade „Cien” Almasem i wygląda na to, że może ma jeszcze przed sobą swój najlepszy prime.

– za porażkę Sashy Banks

Nie mogę patrzeć na coraz niższą pozycję Sashy. Jej storyline z Fox nie zapowiada się dobrze. Banks to utalentowana zawodniczka, więc jeśli nie kręci się wokół pasa to powinna dostać ciekawsze storyline, tak jak ma to miejsce w przypadku zawodniczek na SD Live.

– za heel turn Goldusta

Nie wiem co ten heel turn w schyłkowym okresie kariery Goldusta może zmienić. To pewne, że Goldust nie ma już szans na żaden tytuł, więc bez sensu była ta zmiana osobowości. Heel turn, który sprawi, że zawodnicy będą mogli rywalizować w low-cardzie Raw, nie wnosi nic pozytywnego na koniec ich kariery.

– za podpisywanie kontraktu na SD Live

Ja rozumiem podpisywanie kontraktu przed walką o pas lub w bardzo ciekawej rywalizacji zawodników, ale ten segment zupełnie był niepotrzebny. Poza zaczątkiem brawlu i ustaleniem walki Carmella-Naomi nic nie wniósł do tego storyline. Jedynie potwierdził, kto wygra na Backlash.

– za niejasną pozycję Corbina

Nie wiem co mam myśleć w związku z obecną sytuacją Corbina. Z jednej strony dominuje we wszystkich brawlach i miażdży Samiego Zayna jak chce. Z drugiej dostaje walki z Ortonem czy Stylesem i dostaje od nich „baty”. Ciężko zrozumieć obecne budowanie postaci Corbina.

– za debiut Sonyi Deville

Liczyłem, że po zmianie ring name’u i theme songu Sonya stanie się lepszą zawodniczką. Po tym co zobaczyłem, nie mogę być tego pewien. Akcje ringowe stały na dobrym poziomie, lecz brakowało z jej strony dominacji i kontrolowania walki przez dłuższy czas oraz bardziej efektywnego zakończenia. Poza tym jej atletyzm wyraźnie spadł.

Dawid Wieżewski:

+ dla The Hardy Boyz

Od czasu, gdy powrócili na WrestleManii 33 są świetni w ringu mimo swojego wieku. Cieszę się, że są w WWE i wiele innych wrestlerów może brać z nich przykład. Obecny konflikt z Cesaro&Sheamusem jest naprawdę ciekawy i ogląda się go super. Cotygodniowe oglądanie Twist of Fate i Swanton Bomb powoduje radość u mnie i u mnóstwa ich fanów.

+ za walki Dean Ambrose vs. The Miz, Roman Reigns vs. Finn Balor i Seth Rollins vs. Bray Wyatt

Walki prezentowały bardzo wysoki poziom i cieszę się, że WWE postawiło na trzy walki, każda z udziałem ciekawych wrestlerów i zarówno byłych mistrzów WWE, nie wliczając Finna Balora, ponieważ on był mistrzem Universal. Chce więcej walk na takim poziomie i z udziałem takich zawodników.

+ za segment z Enzo Amore, Big  Cassem, Apollem Crews i Titusem O’Neilem

Titus parodiujący Enzo był śmiesznym momentem, który ubarwił poniedziałkową galę. WWE stawia podczas Raw na takie segmenty, aby rozbawić publikę i uważam, że jest to dobry pomysł, gdyż jest to coś innego niż możemy oglądać przez resztę czasu.

+ dla The Breezango i The Usos

Ciągły motyw policjantów jest zabawny i przyjemny do oglądania. Chyba od dwóch tygodnii The Usos wygłaszają wyborne proma, które pokazują, że nie tylko w ringu są oni mistrzami. Swoimi umiejętnościami zbliżają się do Big Cassa i Enzo Amore. Mam nadzieje, że na Backlash dostaniemy świetny pojedynek pomiędzy tymi drużynami.

+ dla dywizji kobiet ze SmackDown Live

Odłożenie w czasie konfliktu o WWE SmackDown Women’s Championship uważam za dobry pomysł. Podpisanie kontraktu i ciągłe potyczki słowne były ciekawym elementem wtorkowej gali i chcę, aby starcie na niedzielnej gali przebiegało sprawnie oraz abyśmy ujrzeli wiele ciekawych akcji.

+ za segment z udziałem Richa Swanna, Jacka Gallaghera i Ariyi Daivari’ego

Paczka, która zapewne była podarkiem od Noama Dara i Alicii Fox, okazała się bardziej bombowa niż przypuszczałem. Rich pokazał swoją komiczną stronę i myślę, żeby częściej stawić go w takiej właśnie roli. Mam nadzieje, że ten konflikt zakończy się jakimś ciekawym starciem, na które już czekam.

+  za 205 Live

205 Live od kilku tygodni utrzymuje bardzo wysoki poziom, a walki z udziałem dywizji Cruiserweight bardzo przyjemnie się ogląda. Konflikt o pas mistrzowski jest ciekawym elementem wtorkowej gali i mam szczerą nadzieję, że 205 utrzyma nadal wysoki poziom.

– za sytuacje Bayley i Sashy Banks

Obie wrestlerki są byłymi WWE Raw Women’s Champion, ale mimo swych osiągnięć są one pokazane jako „słabe”. Sasha przegrywająca z Alicią Fox stawia ją prawie na samym dnie rosteru, chociaż wiadomo, że mogłaby znaczyć coś więcej. Bayley, która przegrywa wszystkie segmenty z Alexą Bliss też nie jest stawiana w dobrym świetle.

– za rozpad The Golden Truth

Osobiście uważam, że ten tag team mimo niepowalających umiejętności w ringu lub na mikrofonie to i tak byli ciekawym zespołem. The Golden Truth mieli szanse, by coś osiągnąć, a tak w solowych karierach zbliżają się do okresu, gdzie większość wrestlerów już rezygnuje z dalszych walk na galach.

– dla Jindera Mahala

Odkąd Jinder pojawił się na SmackDown Live dostaje ogromny push i nie podoba mi się ten pomysł WWE. Pokonuje on wszystkich na swojej drodze i nikt nie jest w stanie mu zagrozić. Nie rozumiem tej sytuacji, że właśnie on dostał push do WWE Championship, a nie ktoś inny,  ktoś kto jest ciekawszy pod względem umiejętności ringowych.

– dla Singh Brothers

Pojawili się oni na niebieskiej tygodniówce przed kilkoma tygodniami wraz z Jinderem i od momentu ich ostatnich walk na NXT nie było możliwości zobaczenia ich w ringu. Stoją oni obok ringu, wspierając Mahala. Skoro WWE nie chce dać im innej roli to chociaż niech zawalczą raz w pojedynku tag teamowym.

IW:

Rafał Borkowski:

+ dla LAX (Santana&Ortiz) vs Laredo Kid&Garza Jr

W pierwszej rundzie turnieju o pasy GFW World Tag Team Championship mogliśmy zobaczyć znakomity mecz między czterema zawodnikami z Meksyku. Nie zabrakło w nim akcji typu high risk oraz nieczystych zagrań. Miejmy nadzieję, że w kolejnych epizodach IW będziemy mogli zobaczyć równie dobre mecze w wykonaniu tych zawodników.

+ za starcie międzyEC3 i Jamesem Stormem oraz udział w nim Magnusa

W ubiegłym tygodniu mogliśmy zobaczyć jak EC3 wymierza ponad 30uderzeń pasem plecy Storma. Zastanawiałem się wówczas czy w następnym tygodniu producenci zaplanują dla nas coś równie ciekawego. Na szczęście stanęli na wysokości zadania. Podczas meczu z Cowboy’em Ethan został zdyskwalifikowany, po tym jak uderzył w głowę, a potem wymierzył kilka uderzeń pasem plecy sędziego Briana Styflera. Dodatkowo w mecz wmieszał się Magnus, który zaatakował Storma. Zaowocowało to ogłoszeniem przezBruce’a Pricharda meczu na SlammiversaryXV. Mecz miałby się odbyć między tymi trzema zawodnikami o możliwość walki w przyszłości o pas mistrzowski. Nakoniec po krótkiej, acz treściwej wymianie zdań EC3 znokautował producenta.

 

+ dla Trevora Lee, Low Ki i Andrewa Everetta

To kolejny znakomity mecz w wykonaniu zawodników z XDivision. Tym razem w main event mogliśmy zobaczyć UltimateXMatch. Można by długo rozpisywać się ,starając się szczegółowo oddać przebieg meczu. Istotne jest ,iż wszyscy trzej zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Każdy z nich prezentował odmienny styl walki, co świetnie się komponowało. Myślę, że każdy fan wrestlingu powinien obejrzeć ten pojedynek.

ROH:

Rafał Borkowski:

+ dla Johnatana Greshama za odważną postawę w swoim debiutanckim meczu

Nowy zawodnik ROH „TheOctopus” w pierwszym pojedynku w drużynie z Chrisem Sabinem przeciwko Chessburgerowi i Willem Ferrara zaprezentował się z bardzo dobrej strony, potwierdzając tym, iż jest jednym z najbardziej utalentowanych technicznie zawodników młodego pokolenia. W toku walki można było zauważyć, iż najmocniejszą stroną tego nie wysokiego zawodnika są akcje typu submission.

+dla Silasa Younga

Obaj zawodnicy stoczyli bardzo ciekawy pojedynek, w którym nie zabrakło złożonych kombinacji ciosów i akcji typu submission. W całym meczu nie znacznie lepiej prezentował się Silas, dlatego to on otrzymuje plus.

+ dla Bully Ray’a i braci Brisco za świetny mecz main event.

W main evencie mogliśmy zobaczyć starcie „TheRebellion”(CapriceColeman, RhettTitus&ShaneTeylor) vs. Brisco Brothers&BullyRay. Pojedynek tych sześciu zawodników obfitował w wiele ciekawych akcji zarówno fizycznych jak i humorystycznych. Jay i Mark zdecydowanie dominowali w całym pojedynku pod względem fizycznym czym zasługują na duże uznanie. Natomiast Bully Ray jak nikt inny potrafił nawiązać znakomity kontakt z fanami. Chętnie zobaczyłbym jego indywidualny feud z którymś z gwiazd ROH np. Jay’em Lethalem, Coltem Cobana lub Adamem Paigem.