Show rozpoczął Kevin Owens, który przywitał publikę WWE w Highlight Reel i ogłosił, że jest on nowym prowadzącym. Następnie przypominał o swojej wygranej z Chrisem Jericho dwa tygodnie temu. WWE USA Champion zaprosił swojego gościa po francusku, ale AJ Styles postanowił, że przerwie mu show. Dopowiedział, że Kevin ukradł ten program Chrisowi i dodał, że pokona go na Backlash. Na rampie pokazał się Jinder Mahal wraz z The Singh Brothers, który miał być gościem Kevina Owens. Po krótkiej rozmowie AJ chciał zaatakować The New Face of America, lecz ten uciekł z ringu.

Jinder Mahal pokonał AJ Stylesa – Singles Match

Przy stole komentatorskim te wydarzenie oglądał Kevin Owens, a walka rozpoczęła się od przepychanek w narożniki ringu, a potem przenieśli się bliżej lin. AJ Styles wykonał  Dropkick, ale Jinder szybko powrócił na nogi i zaczął kontrolować pojedynek. The Phenomenal One powrócił do walki dopiero po skontrowaniu Superplex z narożnika. Mimo starań nie udało mu się pokonanie Mahala. The Singh Brothers odciągnęli uwagę sędziego, a Kevin Owens uderzył pasem mistrzowskim AJ Stylesa. Walkę zakończył Jinder poprzez wykonanie The Khallas.

Następnie mogliśmy ujrzeć film zapowiadający debiut Lany na SmackDown Live.

The Breezango znów byli na komisariacie, ale tym razem tylko Fandango miał na sobie strój policjanta, a Tyler Breeze był w przebraniu woźnego.Przejrzeli oni swoje dowody, którymi były bluzy Barona Corbina, Samiego Zayna i jednego z braci Usos. Zapowiedzieli, że w tą niedziele zostaną nowymi WWE SmackDown Tag Team Champions.

Na ekranie pojawił się idący Randy Orton, ale zatrzymała go Renee Young i zapytała co myśli o swoim rywalu, z którym zmierzy się na Backlash. Ten odpowiedział, że to dobrze, że fani nie szanują i nie lubią Jindera Mahala, a następnie udał się dalej.

The Breezango pokonali The Colons – Tag Team Match

Walka rozpoczęła się od kilku akcji The Colons, którzy to obijali Tylera Breeza. Primo i Epico kontrolowali walkę, ale gdy do ringu wszedł Fandango to szala zwycięstwa przesunęła się w jego stronę. Wykonał on Falcon Arrow na Epico i tak zakończyła się ta walka.

Po walce na arenie pojawili się The Usos, którzy wygłosili swoje promo i wypowiedzieli się, że Breezango nie mają z nimi szansa w niedziele.

Shane McMahon zaprosił do ringu The Welcoming Committee w celu podpisania kontraktu z Charlotte Flair, Becky Lynch i Naomi. Natalya przypomniała, że wygrała wszystkie ostatnie walki z nimi, a następnie podpisała kontrakt, a tuż po niej zrobiły to Tamina i Carmella. Mikrofon przejęła The Irish Lasskicker i powiedziała, że na Backlash pokona The Welcoming Committee. Potem podpisała kontakt, a Naomi i Charlotte zrobiły to samo. James Ellsworth wygłosił promo chwaląc Carmelle, Naomi zaatakowała Jamesa, ale Shane szybko zareagował i ogłosił kolejną walkę.

Carmella pokonała Naomi – Singles Match

Na początku Naomi starała się walczyć z Carmellą, lecz ona uciekała w stronę lin. WWE SmackDown Women’s Champion wykonała Lou Thesz Press i kilka kopnięć. Później wykonała kilka Armbarów, ale The Princess of Staten Island powróciła do walki. James Ellsworth został wyproszony z ringu przez sędziego, a potem panie kopały się naz miane. Carmella przejęła inicjatywę i wykonała Staten Island Shuffle, ale mimo to mistrzyni nie oddała zwycięstwa. Sędzia wyprosił z ringu resztę The Welcoming Committee, ale one zaczęły brawl z Becky i Charlotte, do którego dołączyła się Naomi. Pojedynek zakończył się zaskakującym pinem od Carmelli.

Na ekranie pojawił się film zapowiadający debiut The New Day.

Dolph Ziggler wygłosił swoje krótkie promo w kierunku Shinsuke Nakamury i powiedział, że na Backalsh wykona on swoją pracę domową i pokona Japończyka. Dodał, że on osiągnął w WWE wszystko, a jego rywal nic i pokona go zanim on cokolwiek zdoła zrobić.

Gościem Dashy Fuentes był Sami Zayn, który się wypowiedział, że  Baron Corbin nie jest tak dominujący jak mu się to wydaje. Wywiad przerwał Corbin, który to zaatakował od tyłu Zayna. Baron dopowiedział, żeby Sami lepiej leżał na ziemi, bo gdy wstanie to on go pokona.

Randy Orton pokonał Baona Corbina – Singles Match

Starcie rozpoczęło się od przepychanek, Randy spróbował wykonać RKO, ale Baron nie dopuścił do tego. Następnie Orton wykonał Axe Handle z drugiej liny, ale już po chwili Corbin odpowiedział Clotheslinem. Walka przybrała lepszego tempa i Baron zaczął wygrywać z mistrzem WWE. Od momentu, gdy Orton wepchnął The Lone Wolf w narożnik to on przejął kontrolę nad walką, wykonał Powerslam i Elevated DDT z lin. Baron Corbin odpowiedział Deep Six, ale walka zakończyła się wykonaniem RKO.

Do ringu po walce wszedł Jinder Mahal i powiedział, że na Backlash zniszczy Randy’iego Ortona i jego przyszłość. W ringu pojawili się The Singh Brothers, ale The Viper szybko się z nimi rozprawił. Do walki dołączył się The Maharaja  i tego wieczoru mogliśmy znowu ujerzeć Cobra Clutch Slam.