Nieuchronnie zbliża się koniec maja, kolejnego miesiąca, w trakcie którego mogliśmy obserwować żmudną pracę władz Impact Wrestling w celu zbudowania nowego produktu, który miał zmienić oblicze wrestlingu. Zadanie to nie jest łatwe, szczególnie gdy do zespołu dołączyło wiele nowych osób, często mało znanych. Faktem jest, iż IW w ciągu ostatnich miesięcy zmienił się znacząco. Na przełomie marca i kwietnia program nabrał barw, był pełen niespodzianek, a i samo widowisko od strony sportowej się poprawiło. Ostatnio jednak można odnieś wrażenie, że Jeff Jarrett pozbył się wszystkich asów z rękawa i nie ma czym już nas zaskoczyć. Miejmy nadzieję, że przygotował coś specjalnego dla fanów na Slammiversary XV.

Jak wspomniałem wyżej, IW zdecydował się zwiększyć oglądalność i zdobyć nowych fanów wprowadzając do federacji wielu zawodników z GFW, ROH, CZW, CRASH oraz sceny niezależnej. Jest to godne pochwalenia, jednak można odnieść wrażenie, że zrezygnowano z promocji i pushu dla dotychczasowych gwiazd, takich jak: Bram, Jessie Godderz, DJZ czy Tyrus. Niniejszy artykuł zdecydowałem się poświęcić ostatniemu z wymienionych, skupić się na jego statusie, osiągnięciach i możliwym dalszym rozwoju jego postaci.

George Murdoch, znany jako Brodus Clay lub Tyrus urodził się 21 lutego 1973 roku. Profesjonalną karierę jako wrestler rozpoczął w WWE. Przez trzy lata występował w rozwojówkach federacji ze Stamford m.in.: Deep South Wrestling, Floryda Championship Wrestling. Ważnym momentem w jego karierze był debiut w 2010 roku w NXT. Warto tu wspomnieć, iż w początkach swego istnienia żółta tygodniówka przypominała mix programu rozrywkowego z reality show i teleturniejem. Mentorami Murdocka byli Ted DiBiasi Jr i Maryse, a później Alberto del Rio. W styczniu 2012 roku zadebiutował na Raw, jako The Funkasaurus. Przyznać trzeba, że był to bardzo barwny gimmick. W 2014 roku powrócił na krótko do NXT, by w połowie roku pożegnać się z federacją. W Impact Wrestling zadebiutował 16 września jako ochroniarz i tag team partner EC3. Dotychczas miał szansę stoczyć walki z takimi zawodnikami jak m.in.: Shark Boy, Eric Young, Matt Hardy, Mr. Anderson i wielu innych. Obecnie jest TT partnerem Eli Draka.

Tyrus to utalentowany zawodnik. W 2016 r. sklasyfikowany przez Pro Wrestling Insider na 134 pozycji wśród single wrestler’ów. Poza wzrostem i ogromną siłą, jego największym atutem jest mic skill. Radzi sobie z nim równie dobrze, jak EC3, Eli Drake czy dawna gwiazda IW Mr. Anderson. W prowadzonych przez niego promo często pojawiają się elementy humorystyczne. Na pozytywny odbiór jego postaci ma wpływ również them song, który dobrze komponuje się z jego gimmick’em. Mimo, że Murdock jest w IW od 2014 r., nie udało mu się do tej pory zdobyć żadnego z pasów mistrzowskich (jedynie Pennsylvania Premiere Wrestling Heavyweight Championship). Pod tym względem jest to jeden z najmniej utytułowanych zawodników w IW. Zastanawiającym jest, co może stać na przeszkodzie, abyśmy mogli zobaczyć go jako tag team albo Impact Grand Champion’em. Prawdopodobnie dlatego, iż w ostatnim roku niezbyt często pojawiał się podczas tapingów IW. Związane było to z jego karierą w Fox News Channel, gdzie udziela się jako komik i komentator w satyrycznym programie „The Greg Gutfeld Show”. Tam w dowcipny sposób poddaje krytyce wydarzenia z życia politycznego Ameryki i nie tylko. Zapewne dlatego władze federacji wolały zainwestować w rozwój karier zawodników znacznie częściej pokazujących się w ringu.

Mimo swojego wieku (44 l.) Murdock nadal pozostaje w bardzo dobrej formie. Jego gimick potężnego ochroniarza do wynajęcia, który nie pozwala, żeby nim dyrygować, daje mu możliwość pełnienia zamiennie rolę babyface’a i hell’a. Niestety nie widać, aby IW miało pomysł na dalszy rozwój jego postaci. Mimo oczywistych walorów takich jak wzrost, waga i siła oraz bardzo wysoki mick skill nie zdecydowano się, aby otrzymał kolejną szansę walki o tytuł mistrza wagi ciężkiej. Dotychczas miał okazję tworzyć przez dłuższy czas tag team z EC3 i Eli Drake’em. Szczególnie długo współpracował z Ethan’em i moim zdaniem radzili sobie dość dobrze w ringu. Można było wówczas sądzić, iż federacja zdecyduje się dać im szansę przejąć pasy TT, a dopiero z czasem pozwoli EC3 na samodzielne zdobycie pasa IW World Heavyweight Championship. Obecna współpraca Mardock’a z Eli Drake’em wygląda podobnie, pytanie, czy i tym razem Tyrus jedynie umożliwi swemu partnerowi zdobycie tytułu mistrza wagi ciężkiej lub Impact Grand Championship, a może wygrają pasy Impact Wrestling World Tag Team Championship. W tej roli byłby bardzo przekonujący, nawet gdyby jego partnerem miałby być znacznie od niego słabszy wrestler np. Spoud.

 

W mojej ocenie zarząd IW kolejny raz popełnia duży błąd nie inwestując w Tyrus’a. Pierwsza możliwość: myślę, że idealnym posunięciem byłby push dla tag teamu Tyrus&Eli Drake i dłuższy story line między nimi a LAX. Wiadomo, iż |Konan, który jest ich liderem znakomicie radzi sobie z mikrofonem, ich pojedynki przy nim na pewno byłyby bardzo ciekawe i podniosłyby atrakcyjność programu. Druga: zakłada zdobycie tytułu Impact Grand Championship przez Eli Drake’a przy wydatnej pomocy Tyrusa i w konsekwencji długi rein tego pierwszego zakończony pojedynkiem jeden na jednego między nimi np. podczas Bound for Glory 2017.